header image
Home arrow Anasayfa arrow makaleler arrow İŞSİZLİK BİR FIRSAT MIDIR?
E-mail

Düşünsenize; çalışanlarınız için "elimde tutmanın yolunu bulmalıyım" diye bir kaygınız yok, onlar için kariyer planı yapmanıza falan gerek yok. Öyle performans yönetimiymiş, liyakatmış, terfimiş boş işlerle uğraşmak zorunda da değilsiniz. 

Şirketiniz toplumsal görev ve hassasiyetler de taşımıyor nasıl olsa. Ne ala... Ama bu durumda bile hala büyüyorsunuz! En önemli gücü yok sayıyor, önemsemiyorsunuz fakat her sene daha çok para kazanmaya devam ediyorsunuz. 

Vızır vızır çalışanlarınız var, bir sürü - arı gibi. Ofislerinizde, mağazalarınızda, müşterilerinizin kapısında, şantiyelerinizde kısacası her yerde; işten atılma korkusuyla, pek de olan biteni sorgulamadan, okudukları kitapları, takip ettikleri hayatları kulak ardı ederek, tahammül sınırlarının ötesinde, ellerinden geleni yapmaya, işlerini kaybetmemeye çalışıyorlar. 

Peki bütün bunlar sizin umrunuzda mı? Nasılsa maliyeti yükselen çalışanlarınızdan bir çırpıda ve rahatlıkla kurtulabiliyorsunuz. Daha ucuza ,belki daha yüksek niteliktekini yerine yerleştirebiliyorsunuz çarçabuk. E hazır krizler de bahane, silkeliyiveriyorsunuz kadroyu çalışana daha çok korku salmak için.. Çünkü istediğiniz sayıda, kalite ve özellikte insan kaynağına ulaşmanız çok kolay sizin oralarda. Bir ilan veriyorsunuz, 10’larcası kapınızda… 

SEÇ, BEĞEN, SÖMÜR!!! Şu yüksek işsizlik oranı bu kadar da korkulacak bir şey mi Allah aşkınıza!!!